ده روش که بخور سرد برای حفظ سلامت شما به کار میبرد
ده روش که بخور سرد برای حفظ سلامت شما به کار میبرد

هوای زمستان خشک است؛ بخور با برگرداندن رطوبت به هوا در حفظ سلامت شما بسیار تاثیر گذار است. تحقیقی صورت گرفته در سال ۲۰۱۳ نشان داد که افزایش سطح رطوبت تا میزان ۴۳ درصد یا بیشتر به طرز چشمگیری در کاهش احتمال ابتلا به آنفولانزا و دیگر بیماریهای ویروسی موثر است. در واقع احتمال انتقال ویروسهای سرما خوردگی در هوای خشک بین ۷۰% تا ۷۷% است درصورتیکه افزایش رطوبت هوا این خطر را به ۱۴% میرساند. حتی تحقیقات انجام شده در سال ۲۰۰۹ نیز همین نتیجه را در پی داشت. بخور نه تنها شما را از ابتلا به انواع ویروسها مصون نگه میدارد بلکه پوستی لطیف و نرم را برای شما به ارمغان میاورد.
کاهش احتمال ابتلا به انواع عفونتها: ویروسها و باکتریها توانایی حرکت در هوای مرطوب را ندارند. درواقع یک دستگاه بخور توانایی حفظ سلامتی و مصون نگه داشتن شما از انواع ویروسها را در زمستان امسال دارد.
پوستی نرم و قابل انعطاف: هوای سرد و خشک رطوبت را از پوست شما میکشد و منجر به بروز انواع مشکلات پوستی از جمله خشکی، بیحالی، تیرگی، پوسته شدن و پیری زودرس میشود.  یک دستگاه بخور خود به تنهایی از بروز تمام این مشکلات جلوگیری میکند. بخور با پیشگیری از این عوامل، پوستی شفاف و انعطاف پذیر را برای شما به ارمغان میاورد.
سیونسهای سالم: هوای خشک فصل سرد باعث حس سرماخوردگی در بینی میشود حتی اگر سرما هو نخورده باشید؛ همچنین، منجر به خشکی سینوسها و کاهش مقاومت در برابر انواع باکتریها نیز میشود. بخور این حس ناخوشایند را از شما دور کرده و رطوبت دستگاه تنفسی و به ویژه بینی را فراهم میکند.
تسریع روند درمان: حتی در صورت ابتلا به سرماخوردگی یا آنفولانزا بخور روند درمان شما را تسریع میکند. دستگاه بخور با مرطوب نگه داشتن بینی و گلو به کاهش علائم بیماری کمک کرده و زمینه ی درمان آن را فراهم میکند.
گیاهان آپارتمانی سالم: همانطور که میدانیم گیاهان با جذب برخی از سموم هوا به پاکسازی محیط بسیار کمک میکنند. اما متاسفانه هوای خشک به آنها آسیب زده و عملکردشان را با اختلال مواجه میکند. حتما متوجه خاک خشک آنها در زمستان شده اید یا بی حالی برگها و ریزششان؛ دستگاه بخور با ایجاد رطوبت لازم در محیط نه تنها به حفظ سلامت افراد بلکه گیاهان نیز کمک میکند.
حفظ وسایل و اثاث چوبی:  هوای خشک جهت تامین رطوبت خود شروع به جذب رطوبت از محیط پیرامون میکند؛ در این میان با جذب رطوبت موجود در وسایل و اثاث چوبی باعث صدمه دیدن و ترک خوردن  آنها و در نتیجه کاهش طول عمر مفیدشان میشود. دستگاه بخور با تامین رطوبت لازم باعث انسجام در بافت چوب و افزایش ط.ل عمر آنها میشود.
تن صدای مناسب صبحگاهی: بیشک همه ی شما با صدای خش دار خود پس از بیدار شدن آشنا هستید. این تن خش و گرفته ی صدا به دلیل خشکی تارهای صوتی، ناشی از خشکی هوا، میباشد. دستگاه بخور با ایجاد بخار و رطوبت در محیط و هنگام شب در حفظ رطوبت گلو و تارهای صوتی بسیارتاثیرگذار است.
کاهش هزینه ی گاز مصرفی: رطوبت باعث ایجاد گرمای طبیعی در محیط میشود. بنابراین کافیست با یک دستگاه بخور این گرمای طبیعی را به محیط زندگی خود بیاورید. درنتیجه ی ایجاد گرمای مناسب دیگر نیازی به افزایش شعله ی بخاری و سایر وسایل گرمایشی ندارید و در نتیجه در  هزینه ی گاز مصرفی صرفه جویی قابل توجه ای میشود.
برطرف شدن شوک الکتریکی: برای همه پیش آمده که در معرض شوک الکتریکی ساکن قرار بگیرند و البته هیچ کس این حس ناخوشایند را دوست ندارد. بهتر است بدانید که محیط خشک یکی از عوامل ایجاد شوک الکتریکی ساکن در وسایل پیرامون خود است. بنایراین، ایجاد رطوبت در محیط توسط یک دستگاه بخور در بر طرف شدن این الکتریسیته ساکن در اجسام بسیار موثر است.
خوابی راحت: بسیاری از افراد مشکل خرناس هنگام خواب را دارند. یکی از دلایل این خرناسها خشکی گلو و سینوسها است. دستگاه بخور با تولید بخار و رطوبت و ایجاد یک محیط گرم در برطرف شدن خشکی سینوس و گلو هنگام خواب تاثیر گذاشته و منجر به خوابی راحت میشود.