نمایش ۱ - ۱۰ کالا از ۱۰

واکر و عصا جز وسایل کمک حرکتی محسوب می شوند که جهت کمک به افرادی با مشکل حفظ تعادل تجوز می شود. اختلالات حرکتی و عدم تعادل ناشی از مسائلی همچون مشکلات ناحیه تحتانی، سکته، معلولیت مادرزادی یا اکتسابی، انواع عمل های جراحی ناحیه تحتانی، کهولت سن و از این قبیل باشد. در ساخت عصا و واکر سعی در رعایت حداکثر استاندارد می شود. اگر چه عصا و واکر جهت کمک به حرکت تجویز می شوند اما در طراحی آن باید سعی در به حداکثر رساندن تحرک کاربر نیز داشت.

واکر در انواع مختلف اصفال و بزرگسال موجود است که در ساخت آن مواردی از قبیل جنس، رنگ و طراحی، قابلیت تنظیم ارتفاع، تاشو یا ثابت بودن، چرخ دار یا بدون چرخ و غیره در نظر گرفته شده است. در این صورت کاربر مطابق شرایط و نیاز خود بهترین انتخاب را خواهد داشت.

عصا نیز، انواع مختلفی داشته که بر حسب هدف و نوع نیاز میتوان بهترین انتخاب را داشت. در قدیم عصا همچون لباس جنبه ی حفظ ظاهر داشته و جز پوشش معقول محسوب میشده که البته امروزه این کاربرد عصا تقریبا منسوخ شده و درست همچون واکر یا ویلچر جز وسایل کمک حرکتی به حساب می آید که غالبا جهت کمک به حفظ تعادل در فرد آسیب دیده استفاده می شود. افرادی که درد و ضعف در یک یا هر دو پا داشته عصا را به عنوان وسیله ی کمک حرکتی در دست گرفته و هنگام راه رفتن سعی در حفظ تعادل خود می کنند.در چنین مواردی یک عصای معمولی کافی بوده و به کاربر تا حد بسیار زیادی کمک می کند. مانند افرادی که زانو درد، آرتروز یا دردهای لگنی دارند. افرادی که دچار شکستگی در اندام تحتانی شده یا بنا به دلایلی تحت عمل همان نواحی تحتانی قرار گرفته اند از عصا آرنجی (البو کراچ) یا عصازیر بغل استفاده میکند که معمولا به صورت جفت موجود است. در هر صورت استفاده از عصاروش خاص خود را دارد که در صورت رعایت نکردن آن نه تنها به کاربر کمکی نمیکند بلکه مشکلات و دردهای دیگری را نیز باعث می شود (درد مچ یا آرنج). در مورد عصاهای دستی بهتر است سر عصا دسته لردی باشد. هر چند دسته ی لردی جنبه ی زیبایی دارد اما در دست گرفتن و حمل و نقل راحتتر عصا را نیز موجب می شود.حتی برخی از عصاها بندی نیز زیر دسته تعبیه کرده اند که میتوان آن را دور مچ انداخت و به کنترل عصا کمک کرد. در مورد عصازیر بغل و آرنجی قابلیت تنظیم ارتفاع بسیار مهم است؛ در نتیجه میتوان عصا را مطابق قد کاربر تنظیم کرد و به استفاده ی بی دغدغه ی آن کمک کرد. عصا زیر باید هم در قسمت زیر بغل و هم در قسمت جا دستی پد نرم داشته باشد تا موجب ناراحتی و درد در ناحیه دست و مچ نشود.
در هر صورت هنگام خرید هدف خود را در نظر گرفته و سعی در بهترین انتخاب داشته باشید.