بخور سرد
بخور سرد

دستگاه بخور سرد با قابلیت عملکرد هر چهار فصل وسیله ای مطمئن جهت کمک به حفظ سلامت شما است. امروزه به دلیل آلودگی ناشی از انواع سوختها ابتلا به انواع آلرژی ها و بیماری های تنفسی شیوع بیشتری یافته است. اختلالات تنفسی منجر به عوارض جسمی متعددی برای افراد میشود. هدف ما کمک به شما جهت رفع این مشکل و پیشگیری از بروز هر گونه بیماری ناشی از آن است. اگر شما یکی از هزاران فرد درگیر این مشکل هستید پیشنهاد میکنم که این مقاله را خوانده و به خودتان کمک کنید.
رطوبت به میزان بخار آب موجود در هوا گفته می ‌شود و رطوبت نسبی پایین به این معنی است که هوا خشک بوده و قابلیت نگهداری رطوبت زیادی را دارد. بهترین و ایده آلترین میزان رطوبت نسبی ۴۵% است؛ رطوبت نسبی کمتر از ۳۰% به معنای خشکی بیش از حد هوا است و درعین حال این میزان رطوبت نباید از ۵۰% افزون شود. آیا احساس خوب پیاده روی در کوهستان و یا تماشای یک ابشار را به یاد میاورید؟ احساس طراوتی که در طبیعت به شما دست میدهد را تصور کنید. نفسهای عمیق و هوای پاکیزه ای را که با تمام سلولهای بدن احساس میکنید اوج لذت زندگی است. دلیل این شعف و احساس بینهایت عالی چیست؟ یون منفی به تنهایی عامل این لذت زیبا است؛ در آن اماکن هزاران یون منفی وجود دارد. آنها تأثیر فوق العاده ای در بیوشیمی انسان دارند.در هوای تازهء روستاها معمولأ ۲۰۰۰ تا ۴۰۰۰ یون منفی در سانتیمتر مکعب وجود دارد( تقریبأ به اندازهء یک حبه قند) در کوهستان بیشتر از ۱۰۰٫۰۰۰ یون منفی در سانتیمتر مکعب وجود دارد در حالیکه در هوای آلوده ی شهری پائین تر از ۱۰۰ یون منفی در سانتیمتر مکعب وجود دارد. اکسیژن همان یون باردار منفی است که به وفور در چنین مکانهای طبیعی وجود دارد. بنابراین تا میتوانید یون منفی یا همان اکسیژن را به درون ریه های خود وارد کنید.
متاسفانه زندگی شهری حس این لذت را برای ما به حداقل رسانده است و از سوی دیگر شرکتهای مربوطه سعی در تولید دستگاههایی داشته اند که این پاکسازی هوا را در محیط زندگی شهری برای ما به ارمغان بیاورد. در این رابطه شرکتهای تجهیزات پزشکی اقدام به تولید انواع دستگاههای بخور از جمله بخور سرد کرده اند. دستگاه بخور سرد نوع پیشرفته ی بخور گرم است با قابلیت کارکرد چهار فصل. بخور سرد با آزادسازی یون منفی در محیط زندگی به پاکسازی هوا کمک شایانی میکند. یونهای منفی همچنین از رشد باکتریها و بسیاری از عوامل بیماری زای دیگر جلوگیری کرده و گرد و غبار،دودهای شیمیایی، انواع آلاینده، شوره ی حیوانی، بوی نامطبوع و سایر موارد اینچنینی را از بین میبرد. در نتیجه ی وجود یون منفی اکسیژن رسانی به خون بهتر شده، مقاومت، سوخت و ساز و هوشیاری بدن بالا رفته و خستگی، سردرد و کم خوابی را بهبود می یابد. همچنین فیلترهای مناسب به کار رفته در این دستگاهها از رسوب آب جلوگیری میکند. بیشتر انواع بخورهای سرد مجهز به تکنولوژی خاموشی خودکار هستند که باعث کاهش هر گونه خطر احتمالی ناشی از وسایل الکتریکی میشود.
بخور سرد با ایجاد ذرات بسیار ریز در محیط اطراف و در نتیجه بالا رفتن سطح رطوبت (در حد استاندارد) میشود. این رطوبت مجرای تنفسی را باز کرده و کمک شایانی به ورود هوای تازه به درون بدن میکند. باز بودن مجرای تنفسی به خصوص در افراد مبتلا به سیوزیت و کسانی که از خشکی مجرای تنفسی رنج میبرند بسیار حائز اهمیت است.
دستگاههای بخور نه تنها تاثیری استثنایی بر سیستم تنفسی افراد میگذارند بلکه به حفظ طروات و شادابی پوست نیز کمک چشمگیری میکنند. این طروات نتیجه ی آزادسازی همان یونهای منفی است. در طول روز و در نتیجه ی قرار گرفتن در معرض انواع آلاینده ها پوست خسته و کدر شده و به مرور طروات خود را از دست میدهد. فراموش نکنیم که پوست به عنوان خارجیذترین لایه ی بدن از چه اهمیت بالایی برخوردار است. بسیاری از عوامل بیماری زا از راه پوست وارد بدن میشوند. خانمها در اثر استفاده ی روزانه از مواد شوینده به مرور رطوبت پوست خود را از دست داده و در نهایت پوستی خشک و ظاهری خسته پیدا میکنند. بخور سرد با مرطوب کردن مناسب هوای اطراف به حفظ زیبایی شما کمک میکند؛ خشکی را کاهش داده و مسیرهای تنفسی پوست را باز میکند.
ما به سلامت جامعه اهمیت میدهیم؛ به ما کمک کنید که در این راه گامهای موفقیت آمیزی برداریم. فراموش نکنیم که جامعه متشکل از من و تو است.